כסף
הכסף הוא מתכת בעלת צבע לבן בוהק. יש לה את המוליכות החשמלית ומוליכות החום הטובות ביותר מבין היסודות הכימיים. היא מתכת מאוד רכה ועל כן קל לרקוע אותה.
הצבע הוא מאפיין ייחודי של המתכת הזו, עד לרמה שהשם של המתכת הפך להיות שם של צבע. נתון חשוב נוסף שיש לדעת על המתכת הזו הוא שהכסף לא מתחמצנת בקלות (כלומר: היא לא עוברת קורוזיה). הקורוזיה מוכרת בעיקר מהברזל, שכאשר היא עוברת את התהליך, נוצרת תחמוצת ברזל, שמוכרת כחלודה.
מטיל כסף במשקל 5 ק"ג

לכסף יש שימושים רבים: נעשה בה שימוש נרחב בייצור תכשיטים, סכו"ם יוקרתי, מטבעות ומדליות. משתמשים בה בייצור פאנלים סולאריים ובטיהור מים. כמו-כן, בזכות המוליכות החשמלית הגבוהה שלה, נעשה בה שימוש בתעשיית האלקטרוניקה.

 

בתעשיית התכשיטים ובייצור של סכו"ם משתמשים בעיקר במה שמכונה כסף סטרלינג. מדובר בסגסוגת ש-92.50% ממנה הם כסף ו-7.50% הנותרים הם מתכות אחרות (בדרך כלל נחושת). המטבע האנגלי לירה סטרלינג קרוי כך עם שם הסגסוגת כסף סטרלינג, זאת מאחר ובמקור השווי של המטבע היה כשוויו של כסף סטרלינג במשקל פאונד אחד (הפאונד היא יחידת משקל - ידועה גם בשם ליברה - ומשקלה הוא כ-0.4536 ק"ג).

צמיד מכסף סטרלינג

המוליכות החשמלית הגבוהה של הכסף בשילוב עם העובדה שניתן לעבד אותה בקלות הופכת אותה לאידיאלית בתעשיית האלקטרוניקה ובייחוד כאשר מדובר בהתקנים שיש בהם מיקרו אלקטרוניקה, כמו: מכשירי טלפון חכם שבהם יש צורך לכופף את המתכת ולדחוס אותה אל תוך חללים קטנים מבלי לשבור אותה.

 

כאשר מדובר במערכות לטיהור מים, הכסף מונע מחיידקים ואצות להתפתח בתוך מסננים וכך הם יכולים לבצע את עבודתם שהיא להיפטר מחיידקים, כלור וחומרים מזיקים אחרים. בשילוב עם חמצן, הכסף משמש כחומר חיטוי רב עוצמה והוא מהווה תחליף למערכות חיטוי אחרות או משמש כמערכת טיהור בנוסף למערכת קיימת. בטיהור מים נעשה שימוש לעתים בכדורי כסף. הם נמצאים בשימוש על ידי מטיילים במקרים שבהם יש חשש לגבי טיב המים.

בעבר נעשה שימוש נרחב במתכת הזו לייצור מטבעות. השימוש היה נרחב עד כדי כך ששמה של המתכת הפך להיות שמו של אמצעי התשלום (כסף). הדבר קרה לא רק בשפה העברית אלא גם בשפות אחרות כמו צרפתית (המילה Argent בצרפתית). כיום, נעשה שימוש במתכות זולות יותר לייצור של מטבעות. בתחרויות ספורט, נעשה שימוש בכסף לייצור מדליות שמיועדות לזוכים במקום השני.

 

למתכת הזו יש עוד שימושים רבים ותועלת גדולה, הנה סרטון עם הסבר על התכונות והשימושים הרבים שיש למתכת המיוחדת הזו.

מתן ייחוס ליוצרים של התמונות שמופיעות באתר זה:
מטיל כסף במשקל 5 ק"ג - עבודה של Armin Kübelbeck. מידע לגבי התמונה באתר ויקיפדיה. מידע לגבי תנאי השימוש בתמונה.

 
ניתן לשלוח שרטוטי עיבוד שבבי לתמחור ישירות לדוא"ל: amit@hitechm.com

היי-טק מכניקה, מפעל עיבוד שבבי. רחוב האומן 15, ירושלים. טל': 02-5455909 או 052-7507776 דוא"ל: amit@hitechm.com
© 2020. כל הזכויות שמורות להיי-טק מכניקה בע"מ - מפעל עיבוד שבבי.