דף הבית >> הסמכת AS9100
 
אנחנו שמחים לעדכן שהיי-טק מכניקה שדרגה את תקן ה-ISO שלה לתקן תעופה וחלל מסוג AS9100-D!
 

שאלה: מהן הנקודות העיקריות בהן חל שיפור לצורך קבלת תקן AS9100-C (בשונה מהתקן הרגיל של ISO:9001)?

תשובה: לצורך קבלת תקן AS9100-C היה על המפעל להעלות משמעותית את רמת האיכות שלו, ובעקבות זאת חל שיפור משמעותי בכל הנוגע לעמידה במועדי אספקה, מספר הפסילות בביקורת פנימית במפעל ירד באופן משמעותי, מספר הפסילות בביקורת המבוצעת על-ידי הלקוח ירד אף הוא בצורה משמעותית.שאלה: מה הופך את עבודת אבטחת האיכות שמבוצעת עפ"י נהלי התקן התעופתי AS9100-C למהימנה?

תשובה: התקן כולל דרישות ספציפיות לניהול תהליכי איכות, שיפור מתמיד וכמובן - מדידה סטטיסטית שלהם לצורך תיעוד ומעקב.שאלה: האם פירוש הדבר שמשהו משתנה בעבודתם הטכנית של מבקרי האיכות?

תשובה: לא באופן מהותי. יש רק הקפדה ותשומת-לב רבות יותר לאי-התאמות.שאלה: איזה ציוד חדש לאבטחת איכות רכשה היי-טק מכניקה ומהם יתרונותיו?

תשובה: רכשנו מכשיר מדידה אופטי מתקדם (ATOS Compact Scan), שמעלה את רמת הדיוק של המדידות ומאפשר למדוד במהירות כל אלמנט בחלק - בפרט בחלקים מורכבים ביותר. מדובר במכשיר חדשני בענף העיבוד השבבי, המבוסס על שימוש בטכנולוגיה אופטית מתקדמת, המאפשרת בדיקה של החלקים ללא מגע בחלק.

 


שאלה: איך הטמעת התקן במפעל משפיעה על תרבות האיכות בהיי-טק מכניקה?

תשובה: הטמעה מושכלת של תקן AS9100C מביאה בהכרח לשיפור באיכות התהליכים - מרמת התכנון ועד רמת הייצור. אנו מחויבים לשביעות הרצון ואנו מייצרים מוצרים אמינים יותר ובטוחים יותר.
התקן גם דורש תיעוד נהלים ותהליכים, לצורך זיהוי המקור לכל תקלה או ליקוי שמתגלים.
המטרה היא לייצר פחות בעיות ופגמים בתהליך, ולהוריד את עלויות הייצור.

 
ניתן לשלוח שרטוטי עיבוד שבבי לתמחור ישירות לדוא"ל: amit@hitechm.com

היי-טק מכניקה, מפעל עיבוד שבבי. רחוב האומן 15, ירושלים. טל': 02-5455909 או 052-7507776 דוא"ל: amit@hitechm.com
© 2020. כל הזכויות שמורות להיי-טק מכניקה בע"מ - מפעל עיבוד שבבי.